Náboj kulový Hornady Superformance 30-06SPRG 180gr InterBond

Kód: 81188/BAL2
Neohodnoceno
Značka: Hornady
od 63,50 Kč / ks od 52,48 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Střelivo se zvýšeným výkonem bez zvýšení úsťového tlaku, možno používat i ve starších a samonabíjecích zbraních. Laborováno střelou Interbond.

Detailní informace

balení: balení 20ks
Skladem (1 ks) | 81188-20
1 270 Kč / ks
1 049,59 Kč bez DPH
balení: balení 1ks
Momentálně nedostupné | 81188/BAL2
63,50 Kč / ks
52,48 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Superformance - řada střeliva se zvýšeným výkonem (vyšší úsťová rychlost, plošší dráha letu, vyšší dopadová energie) bez zvýšení úsťového tlaku!! Možno používat i ve starších a samonabíjecích zbraních. Firma Hornady dosáhla těchto parametrů díky vývoji nového typu střelného prachu. Žádný jiný výrobce střeliva, za dva roky od uvedení Superformance na trh, podobných parametrů zatím nedosáhl. Střelivo Hornady Superformance má o 100-200 fps (cca 60m/s) vyšší úsťovou rychlost střel, než než u běžného střeliva. Střelivo Superformance je extrémně přesné a nabízí se v širokém spektru ráží od .243 Win až po .458 WinMag. Tato řada munice získala ocenění na IWA 2011, jako munice roku v Evropě !!! Laborace se provádí střelami SST, Interbond a GMX.

 

Superformance Varmint - stejná řada střeliva jako superformance, ale určená pro tzv. Varmint ráže, určené pro lov škodné a menší zvěře. Oproti standardní munici opět dosahuje lepších výkonových parametrů, tudíž ji lze využívat na ještě větší vzdálenosti a při obtížných podmínkách lovu. V této řadě se vyrábí munice v rážích od .204 Ruger, přes .22 Hornet, .222 Rem., .223 Rem., až po .243 Win. Tato řada munice se laboruje střelami V-MAX.

 

Custom - klasická řada munice Hornady, která patří k tomu nejoblíbenějšímu. Široká paleta ráží od .22-250 Rem až po .450 Marlin, vč. mnoha Evropských ráží. Laboruje se střelami SST, Interlock, Interbond a GMX. Uživatel získává sériově vyráběnou munici v kvalitě ručně vyráběné munice. To ostatně platí pro všechny řady střeliva Hornady !!!

 

 

Varmint Express - munice se standardními parametry, vyrobená v nejvyšší kvalitě, pro odstřel škodné a menší zvěře. Laborováno střelami V-MAX v rážích od .204 Ruger, přez .22 Hornet, .222 Rem, .223 Rem až po .243 Win.

 

 

Varmint Express Rimfire - řada munice s okrajovým zápalem. Laborována střelami V-MAX, XTP (eXtreme Terminal Penetration) a NTX. Vyráběno v rážích .17 Mach2, . 17 HMR a .22 WMR.

 

 

LEVERevolution - řada munice používající střely FTX a MonoFlex, která je promárně určena pro zbraně s trubicovým zásobníkem.

 

 

DGS (Dangerous Game Series) - řada střeliva vyráběná z těch nejlepších komponentů, pod přísnou kontrolou kvality. Střelivo, na které je 100% spolehnutí i v těch nejvypjatějších a nejnebezpečnějších okamžicích při lovu těžké, nebezpečné zvěře. Střelivo je laborováno střelami DGX, DGS a SP-RP Interlock v rážích od 9,3x62, přes .375 HH, .450 Nitro, .416 Rigby, .458 WinMag až po .500 Nitro Express, se střelami různých hmotností.

 

 

Shotgun - náboje s jednotnou střelou pro brokovnice. Nejznámější a nejoblíbenější je munice s jednotnou střelou SST (resp. FTX s měkčím hrotem) pro lov spárkaté zvěře. Tato munice má vynikající přesnost a dostřel. Na 100 m dosahuje nástřelů pod 2 MOA (58 mm), což je přesnost, které nedosahují ani některé kulové náboje. Dále je v této řadě nově nabízena munice s tzv. Buckshots, tedy několika hrubými broky v počtu 8 nebo 12 ks. Toto střelivo je vyráběno v parametru Superformance.

 

 

Match - řada munice pro sportovní, extrémně přesnou střelbu na velké vzdálenosti. Nabízena v rážích, které se používají ve sportovních disciplínách, vč. Benchrest. Laborováno střelami Match a A-MAX.

 

 

Superformance Match - řada munice, která využívá parametrů nově vyvinutého střelného prachu pro vyšší úsťovou rychlost, plošší dráhu letu a vyšší přesnost. Prodlužuje se efektivní dostřel a snižuje vliv bočního větru.

 

 

Steel Match - nová řada munice laborovaná do ocelových nábojnic, které jsou potaženy speciálním polymerem a zachovávají si tak vlastnosti mosazných nábojnic. Tato munice je laborována ve stejné kvalitě, jako munice Match, ale její cena je díky použitému materiálu nábojnic o cca 40% nižší. Vyrábí se v rážích 9 mm Luger, .40 SW, .45 ACP, .223 Rem., .30 Carabine a .308 Win.

 

 

Vintage Match - nová řada munice v tzv. "archivních" rážích pro ty, kteří střílejí sportovní disciplíny s klasickými vojenskými zbraněmi v klasických rážích a potřebují kvalitní Match munici ve špičkové kvalitě. Vyrábí se v rážích 6,5x55 SE, .308 Britisch, 7,62x54 a 8x57JS.

 

 

TAP FPD - munice s kvalitou řady Match, ale se střelami se zvýšenou ranivostí.

 

 

Critical Defence, Critical Duty a Custom Handgun - jsou náboje v rážích pro krátké zbraně, které mají střely se zvýšeným ranivým účinkem a mohou být prodány pouze držitelům zbrojní licence pro zbraně kategorie A nebo pro držitele zbrojního průkazu sk. C, který vlastní dlouhou zbraň v dané ráži.

 

 

Střely používané v nábojích Hornady

 

 

SST (Super Shock Tipped) - u nás známá a oblíbená střela se širokými možnostmi využití. Tato střela, i když je určena pro lov, má parametry střel řady Match. Jedná se o měkčí střelu, která výrazně expanduje i za nižších dopadovýc rychlostí. Při odpovídající ráži je vhodná pro lov všech druhů zvěře. Jedná se o střelu s vynikajícím účinkem především pro ty, kteří střílí tzv. na zadní komoru (za plec na žebra).

 

 

Interbond - střela podobné konstrukce jako SST, je však konstruována jako tvrdší střela, takže i po průchodu přes kosti nedochází k oddělení pláště od jádra a střela si zachová 90% původní hmotnosti. Její plášť je sinější, než u SST a je profilován do jádra. Při použití vhodné ráže na konkrétní zvěř dochází prakticky vždy k párovému šoku.

 

 

Interlock - střela klasické konstrukce s odkrytou špičkou (poloplášť), kde vystupuje olověné jádro. Dochází ke kontrolované expanzi i za nižší dopadové rychlosti. Firma Hornady u těchto střel jako první začala používat ogivální a ne tangenciální (jak je zvykem u většiny výrobců) zakřivení horní části střely. To kvůli lepšímu balistickému koeficientu, díky kterému obecně střely Hornady umožňují u dané munice lepší průběh balistické křivky a umožňují přesnou střelbu i na větší vzdálenosti.

 

 

GMX - monolitické střely vyrobené z kompozitního materiálu bez olova. Střely jsou extrémně přesné, dosahují prakticky vždy hluboké penetrace (přes 75 cm) a párového šoku i při zásahu přes velké kosti. Zachovávají si 95% původní hmotnosti a expandují na 1,5 násobek původního průměru. Balisticky se chovají stejně jako střely SST a Interbond při stejných hmotnostech. Jejich konstrukce umožňuje použití ve státech nebo oblastech, kde není možné používat střely s obsahem olova. Hodně lovců lovících především ve větší míře vysokou, používá v kulovnicích Blaser R93 ráže .300 WinMag náboje SuperFormance se střelou 150GR GMX. Účinek je i na extrémní vzdálenost přes 300 m fenomenální.

 

 

DGX (Dangerous Game eXpanding) - střely, které firma Hornady používá do řady munice DGS (Dangerous Game Series) pro lov především africké a nebezpečné zvěře. Střely DGX mají patentovaný systém uzamčení jádra do pláště a zaručují expanzi a ranivost v situacích, které se neopakují.

 

 

DGS (Dangerous Game Solid) - monolitická střela pro odstřel těžké a nebezpečné zvěře. Střela zaručuje extrémně hlubokou penetraci. Svými parametry je shodbá se střelami DGX, takže náboje s oběma střelami lze používat bez korekce v jedné zbrani.

 

 

V-MAX - je považována za nejlepší Varmintovou střelu na trhu. Střely mají speciálně designovaný měděný plášť, olověné jádro a plastovou balistickou kuklu. Mají vynikající plochou dráhu letu a dosahují vynikající expanze i na velké vzdálenosti, kdy už mají nižší dopadovou rychlost. Tyto střely jsou laborovány do munice, která je vhodná pro odstřel škodné nebo menších druhů spárkaté zvěře. Jedná se o měkké střely, které mají devastující účinek, ale v těžších kusech by nedosáhly potřebné hloubky průniku. Vždy ovšem záleží na umístění zásahu.

 

 

NTX & Varmint - střely s monolitickou konstrukcí bez olova, které mají stejné určení, jako střely V-MAX, ale jejich konstrukce umožňuje použití ve státech a oblastech, kde není možno používat střely s obsahem olova.

 

 

FTX - střely pro náboje, které jsou především používány ve zbraních s trubicovým zásobníkem (kulovnice Marlin a Winchester). Firma Hornady vývojem těchto střel umožnila používat náboje s moderní konstrukcí střel ve zbraních, kde se o zápalku opírá hrot další střely. FTX má flexibilní polymerovou špičku, která zamezuje odpálení náboje umístěného v trubicovém zásobníku před ní. Dříve to bylo možné pouze u obyčejných poloplášťů s plochou špičkou. Vyrábí se a laboruje do ráží .30-30 Win, .45-70 Govt., .444 Marlin, .44 Mag. apod. Tyto střely jsou vyráběny a laborovány i pro některé revolverové náboje.

 

 

Match - střely, které jsou vyrobeny v tzv. New AMP (Advanced Manufacturing Process) - nově vylepšený proces výroby. Střely určené pro přesnou, sportovní střelbu na velké vzdálenosti. Tyto střely vykazují nulovou odchylku koncentricity !! Střely jsou vyráběny v provedení BTHP (zůžená záď a kavitační dutinka.

 

 

A-MAX - střely se stejným určením jako Match, vyrobené pro extrémní přesnost. Mají ostrý hrot, který je tvořen speciálním polymerem. Tyto střely v sobě kloubí poznatky získané za posledních 50 let studia přesné střelby.

 

 

HAP (Hornady Action Pistol) - střely pro náboje do krátkých zbraní, jejichž konstrukce umožňuje použití na ocelové terče. Střely HAP nemají porušený plášť a jsou výhradně určeny pro sportovní střelbu, především dle pravidel IPSC.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kulové náboje
Záruka: 2 roky