Dálkoměr Vortex HD1400 Crossfire

Kód: HD1400
Neohodnoceno
Značka: Vortex
5 590 Kč / ks 4 619,83 Kč bez DPH
Objednáno
Položka byla vyprodána…

Vortex Crossfire 1400 je laserový dálkoměr s HD optikou pro sportovní střelce a lovce, který umožňuje rychle a přesně zaměřit cíl až do vzdálenosti 1280 m.

Vortex Crossfire 1400 má kompaktní a ultralehký design s hmotností pouhých 136 g, díky čemuž se toto přesné zařízení pohodlně nosí na krku nebo pasu pomocí elastické spony. Dálkoměr má plastové tělo s protiskluzovou texturou, která poskytuje stabilní a pohodlný úchop.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vortex Crossfire 1400 je laserový dálkoměr s velkým dosahem přes 1200 m, určený pro lidi, kteří hledají zařízení pro přesné měření vzdálenosti. Crossfire 1400 má 3 režimy měření: NORMAL, FIRST, LAST a dva způsoby měření vzdálenosti (LOS, HCD), které vám umožní provést každý přesný výstřel v terénu s různými sklony.

Vortex Crossfire 1400 má kompaktní a ultralehký design s hmotností pouhých 136 g, díky čemuž se toto přesné zařízení pohodlně nosí na krku nebo pasu pomocí elastické spony. Dálkoměr má plastové tělo s protiskluzovou texturou, která poskytuje stabilní a pohodlný úchop.

Dálkoměr je vodotěsný a lze jej používat v náročných podmínkách, díky těsnění, které zabraňuje pronikání vlhkosti, prachu a nečistot.

Vortex Crossfire 1400 má křišťálově čistý obraz bez ohledu na světelné podmínky, což je způsobeno použitím systému optiky HD Vortex pokrytého vícevrstvými vrstvami XR. Na všechny povrchy byly aplikovány antireflexní vrstvy, což má za následek vysokou propustnost světla a zajišťuje čistotu obrazu i za špatných světelných podmínek. HD optika má výjimečné rozlišení, účinně snižuje chromatickou aberaci, zajišťuje věrnou reprodukci barev a ostrost zorného pole až k okraji, k okraji.

Čočky jsou chráněny proti poškrábání a nečistotám ultra tvrdou vrstvou ArmourTek.

Výsledky měření se zobrazují na TOLED displeji se zvýšenou propustností světla, optimalizovaném pro použití dálkoměru za špatných světelných podmínek. Kontrastní červené osvětlení je skvělé, když chcete měřit tmavý cíl. Optický systém s 5násobným zvětšením má široká zorná pole pro pohodlné pozorování a sledování pohybujících se objektů.

Mezi největší přednosti přístroje patří mohutný dosah přes 1280 m (maximální dosah měření pro vysoce reflexní cíl) a nebývalá přesnost měření 0,9 m. Čočka o průměru 21 mm má úhlové pole 7°. minimální vzdálenost měření je pouze 4,5 metru.

 Parametry měření Vortex Crossfire 1400:

- Maximální rozsah měření pro objekty, které dobře odrážejí laserový paprsek: 1280 m

- Rozsah měření pro objekty, které méně odrážejí laserový paprsek, např. stromy, skály: 867 m

- Rozsah měření pro objekty, které špatně odrážejí laserový paprsek, např. zvěř: 686 m

 Dálkoměr využívá technologii úhlové kompenzace HCD (Horizontal Component Distance), která umožňuje přesné střely na kritické vzdálenosti. Za zmínku také stojí, že Vortex Vortex Crossfire 1400 má jednoduché a intuitivní menu, jehož zvládnutí zabere několik minut. K ovládání přístroje slouží pouze 2 tlačítka, tedy přepínač měření a tlačítko aktivující menu dálkoměru. Měření je vyjádřeno ve 2 jednotkách, tedy v metrech nebo yardech.

 

Zařízení je napájeno baterií CR2, která poskytuje až 1000 jednotlivých měření. Pro prodloužení životnosti baterie se dálkoměr automaticky vypne po 20 sekundách nečinnosti. Výměna baterie je jednoduchá a nevyžaduje použití nářadí díky použití pohodlně otevíratelné klapky.

 

Když úroveň nabití baterie klesne na 25 %, na displeji se zobrazí upozornění, které vám připomene změnit zdroj napájení. Uživatel si může nastavit úroveň podsvícení výběrem z 5 úrovní jasu.

Vortex Crossfire 1400 nabízí následující režimy měření:

NORMAL - zobrazuje vzdálenost skutečného zaměřovacího bodu

PRVNÍ - vypočítá vzdálenost k cíli v popředí

LAST - zobrazuje vzdálenost k objektu na pozadí

HCD- režim pro měření vzdálenosti k cíli umístěnému ve stejné rovině jako dálkoměr

LOS - režim úhlové kompenzace pro spolupráci s balistickým kalkulátorem.

Jak používat funkce dálkoměru? 

NORMAL - dálkoměr je po zapnutí z výroby nastaven do režimu NORMAL. Toto je standardní režim pro většinu aplikací, který zajišťuje přesné měření vzdálených objektů.

 PRVNÍ REŽIM - režim určený pro měření menších cílů, jako je zvěř před lesní stěnou, nebo předměty, které více odrážejí světlo

 POSLEDNÍ REŽIM - režim měření na dlouhé vzdálenosti, ideální pro sledování malého cíle za skupinou velkých objektů, např. zvěř za stromy, kameny atd.

 LOS (The Line of Sight) - speciální režim měření určený pro střelce z dálky, kteří střílejí na vzdálenosti přes 457 metrů (500 yardů) v terénu se sklonem větším než 15 stupňů, pomocí tabulek, kalkulaček nebo balistických aplikací, které korigují pád střely . Měření vzdálenosti v režimu LOS je měřeno bez balistické korekce na terénní úpravy. Většina balistických aplikací a kalkulaček poskytuje nezávislou korekci sklonu pro pokles střely, takže vyžadují údaj o skutečné vzdálenosti. Při střelbě na velké vzdálenosti ve strmém terénu umožňuje režim LOS výpočet korekce větru střely s mnohem vyšší přesností než při použití měření HCD.

 

HCD- je základní režim používaný ve střelbě a lukostřelbě. Měření vyjadřuje skutečnou vzdálenost k cíli ve stejné rovině jako střelec. Zobrazená vzdálenost HCD je korigována na úhel střelby a nevyžaduje další korekce ze strany střelce. Aplikace režimu HCD:

  • HD optický systém přináší vyjímečné rozlišení, plnost barev, ostrý obraz a eliminuje chromatickou aberaci
  • Antilreflexní vrstvy XR Lens Coatings na všech čočkách pro čístý obraz
  • Gumové o-kroužky zajišťují odolnost proti vodě, prachu a nečistotám
  • Nastavitelné zaostření dioptru
  • Jednoduché menu, jasný displej, informace v metrech nebo yardech
  • HCD (Horizontal Component Distance) - měření vzdálenosti s kompenzací úhlu náklonu
  • LOS (Line of Sight) - ukazuje exaktní přímou vzdálenost k cíli
  • Funkce Scan průběžně zobrazuje různé vzdálenosti při pohybu dálkoměru krajinou nebo při sledování pohybujícího se zvířete
Malobchodní prodej: ANO
Velkobchodní prodej: ANO 
Technická data
Měřitelná vzdálenost (reflektivní cíl) 1280 m
Měřitelná vzdálenost (stromy) 869 m
Měřitelná vzdálenost (zvěř) 686 m
Zorné pole v 1000 yardech (914 m) 112 m
Úhel zorného pole
Zvětšení 5x
Maximální odečet úhlu náklonu +/- 89°
Průměr objektivu 21 mm
Délka 102 mm
Šířka 33 mm
Hmostnost  136 g
Odkaz na výrobce www.vortexoptics.com

Doplňkové parametry

Kategorie: OPTIKA A FOTOPASTI
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg
Položka byla vyprodána…