Broková kozlice Marocchi First Deluxe 12

Kód: 10039
Neohodnoceno
Značka: Marocchi
32 990 Kč / ks 27 264,46 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (7dnů)
Položka byla vyprodána…

Italská broková kozlice MAROCCHI FIRST DELUXE 12 v ráži 12/76, kterou vyrábí známý výrobce kvalitních a krásných brokovnic, firma C.D. Europe, v ČR známější pod jménem Marocchi.

foto ilustrativní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Italská broková kozlice MAROCCHI FIRST DELUXE v ráži 12/76, kterou vyrábí známý výrobce kvalitních brokovnic, firma C.D. Europe, v ČR známější pod jménem Marocchi.

Italská společnost C.D. Europe, která vyrábí MAROCCHI je rodinnou firmou sídlící v proslulém středisku italské výroby zbraní – údolí Val Trompia, v blízkosti města Brescia.

Firmu založil sportovní střelec pan Marocchi ve 20. letech minulého století a firmu dodnes vedou jeho potomci (syn a vnuk).

Díky relativně malému objemu výroby je velká část výroby prováděna ručně puškaři. Rodina Marocchi si hlídá kvalitu své produkce a brokové kozlice MAROCCHI FIRST, tak i MAROCCHI ZERO3 patří po stránce kvality, použitých materiálů a zpracování k opravdové špičce ve střední cenové kategorii brokových zbraní. 

Hlavňový svazek:

 • Hlavňový svazek brokové kozlice MAROCCHI FIRST DELUXE 12 je vyroben z velmi kvalitní francouzské oceli. Vnitřní stěny hlavní jsou opatřeny vrstvou tvrdochrómu, povrch je dokonale černěný. Délka hlavňového svazku je 71cm. Na horní hlavni je umístěna tradiční perličková muška. Hlavňový svazek je opatřen ocelovou ventilovanou lištou. Ke spodní hlavni je výrobcem přiletováno poutko k upevnění řemenu.
 • Komory hlavní kozlice MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 jsou opatřeny ocelovými vyhazovači nábojnic.
 • Ocelový blok hlavňového svazku, stejně jako vnější strana vyhazovačů jsou efektně leštěny do kroužků. I tento, zdánlivě málo významný detail, svědčí o péči, se kterou jsou brokovnice MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 vyráběny.
 • Hlavňový svazek je do baskule uzamčen spodním děleným hákem s dvěma postranními čepy. Jednoduché, pevné a trvanlivé. Hlavňový svazek se zlamuje pomocí temenní páky, která je povrchově upravena černěním, což v kombinaci s chrómovým matem vytváří příjemnou kombinaci.
 • Ke modulaci shluku hromadné střely je s brokovnicí MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 ve standardu dodávána sada 5 výměnných choke (00, 0025, 0,50, 0,75, 1,00).

Baskule:

 • Baskule brokové kozlice MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 je soustružena z monobloku slitiny Ergal, která je dostatečně pevná. Povrchově je baskule upravena do matného chrómového lesku. Na bocích baskule jsou umístěny rytiny pernaté zvěře, nad rytinami a na spodní straně baskule je pak ornamentální reliéf. Na spodní straně baskule je zdobně vyražen název zbraně a značka výrobce.

Spoušťový mechanizmus:

 • Brokovnice MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 jsou dodávány pouze s jednospoušťovým systémem s voličem pořadí výstřelů, který je umístěn na krku pažby za temenní pákou. Po odjištění zbraně tím samým ovladačem se pohybem voliče vlevo volí první výstřel z horní hlavně a naopak. Napínání mechanizmu se provádí šroubovou tlačnou pružinou. Kohout spouště a lučík jsou povrchově upraveny černěním.

Pojistka:

 • Pojistka brokové kozlice MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 je manuální (uzavřením zbraně nedojde automaticky k jejímu zajištění). Ovladač pojistky je povrchově upraven černěním.

Pažbení:

 • Pažbení brokovnic MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 je vyrobeno z kvalitního a pevného evropského ořechu s podélnou kresbou. Pažbení, jehož design je z dílny firmy MAROCCHI, je vyráběno jedním z nejrenomovanějších italských pažbařů – firmou Minelli.  Krk pažby je dostatečně dlouhý a je v optimálním sklonu. Společně s ergonomicky dokonale  posazenou pistolovou rukojetí a dostatečně dlouhým hlavištěm umožňuje pažba komfortní a pevné zasazení zbraně do ramene. Předpažbí, které je rovněž vyrobeno z evropského ořechu stejné kvality jako pažba, je dostatečně robustní, aby zajistilo dokonalý úchop i střelci s velkýma rukama.
 • Laserem ryté rybiny na úchopových místech pažbení jsou dostatečně hluboké, aby zajistily pevný úchop zbraně i s mokrými dlaněmi nebo v zimě v rukavicích. Hlaviště pažby je ukončeno měkčenou pryžovou botkou k utlumení zpětného rázu zbraně.
 • Pažbení brokové kozlice MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 je povrchově upraveno olejem do matného lesku.
 • Sesazení dřevěných a kovových částí zbraně brokovnice MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 je provedeno čistě a velmi pečlivě.

Broková kozlice MAROCCHI FIRST DE LUXE 12 je kvalitní zbraň, vyrobená pečlivě pouze z prvotřídních materiálů.  Její design je “italsky” nenápadně elegantní. U zbraně je provedená zkouška pro střelbu vysokotlakým brokovým střelivem s ocelovými broky.

Technická data

Ráže 12/76
Systém Napínání Blitz, dělené hákové uzamčení, postranní čepy
Spoušť Jednospoušť se selektorem pořadí výstřelu
Pojistka Ano - manuální
Povrchová úprava kovových částí Hlavňový svazek, temenní páka, ovladač pojistky a selektor, kohout a lučík spouště - černění
Baskule -matný chróm se zlacenými rytinami pernaté zvěře
Mířidla Ano - perličková muška
Příprava pro montáž puškohledu Ano - lišta 17mm
Pažbení Evropský ořech
Pistolová rukojeť
Laserem řezané rybiny
Délka hlavně (mm) 710
Celková váha prázdná (kg) 2,80
Výbava v ceně zbraně Vyhazovače vystřelených nábojnic
Poutka na řemen
5x choke
Zkouška pro střelbu vysokotlakého brokového střeliva s ocelovými broky
Příplatková výbava Zlacený kohout spouště

Doplňkové parametry

Kategorie: Brokovnice Marocchi
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 100 kg
Položka byla vyprodána…